Producenci aut drożeją, bo jest nadzieja na obniżenie ceł w Chinach

opublikowano: 11-12-2018, 13:39

Akcje m.in. BMW, General Motors i Forda drożeją po doniesieniach Bloomberga, że Chiny mogą obniżyć cła na auta importowane z USA.

Cło na auta importowane z USA do Chin wynoszą od lipca 40 proc. Anonimowy informator Bloomberga twierdzi, że w najbliższych dniach rząd Chin rozważy propozycję obniżenia go do 15 proc. Zastrzega, że ostateczna decyzja jeszcze nie zapadała.

Obniżenie przez Chiny ceł na auta produkowane w USA sygnalizował na Tweeterze prezydent Donald Trump. Stało się to krótko po jego spotkaniu z prezydentem Chin na początku grudnia i uzgodnieniu 90-dniowego rozejmu w wojnie handlowej. Trump napisał, że Chiny zgodziły się „zmniejszyć i znieść” cła na importowane z USA auta. Tej informacji nie potwierdziły wówczas Chiny.

Akcje BMW, który eksportuje auta z fabryki w USA do Chin drożały nawet o 3 proc. Niemiecki koncern informował wcześniej, że tylko w tym roku chińskie cła będą kosztowały go 300 mln EUR. Akcje Daimlera drożały o 3,5 proc., a Volkswagena o 4,5 proc. W handlu przedsesyjnym akcje Forda drożeją o 3 proc., a General Motors o 2 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu