Producenci chipów z Azji na topie

opublikowano: 03-01-2007, 08:57

Azjatyckie giełdy, choć w środę w nie pełnym składzie, ponownie zaliczyły w miarę udaną sesję. Szczególnie dobrze zaprezentowały się parkiety w Hongkongu i Singapurze. Oba mogły pochwalić się osiągnięciem przez indeksy najwyższych w historii wartości.

Azjatyckie giełdy, choć w środę w nie pełnym składzie, ponownie zaliczyły w miarę udaną sesję. Szczególnie dobrze zaprezentowały się parkiety w Hongkongu i Singapurze. Oba mogły pochwalić się osiągnięciem przez indeksy najwyższych w historii wartości.

Handel na Dalekim Wschodzie nie był jednak specjalnie duży, gdyż zamknięte były rynki w Tokio i Szanghaju. Nastroje psuł też nieco zamach bombowy w Bangkoku.

Sporym zainteresowaniem inwestorów cieszyły się papiery producentów mikroprocesorów. Rosły wyceny akcji między innymi takich potentatów sektorowych jak Taiwan Semiconductor Manufacturing oraz Chartered Semiconductor Manufacturing. Według danych Amerykańskiego Stowarzyszenia Przemysłu Półprzewodnikowego, globalna sprzedaż chipów wzrosła w listopadzie o 11,3 proc. do 22,7 mld USD w stosunku do analogicznego okresu 2005 r. Z kolei w stosunku do października o 3,1 proc. i był to piaty miesiąc z rekordowymi przychodami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane