Producenci gier dostaną 93 mln zł z GameINN

GSU
opublikowano: 04-10-2017, 09:50

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wyłoniło 38 projektów, które w drugiej edycji konkursu otrzymają 93 mln dofinansowania.

Druga edycja  konkursu GameINN, którego celem jest zwiększenie konkurencyjności krajowego sektora producentów gier wideo na rynku globalnym, podobnie jak pierwsza, cieszyła się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców. Złożyli oni aż 90 wniosków na łączną kwotę dofinansowania przekraczającą 230 mln zł. W wyniku oceny formalnej i merytorycznej Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) wyłoniło 38 projektów, do których popłynie w sumie 93 mln zł. Aż 35 z nich zostało złożone przez firmy z sektora MŚP. Duże firmy złożyły tylko trzy wnioski które spełniły kryteria formalne na łączna kwotę 5,8 mln zł.

Najwięcej (46,1 mln zł) trafi do 16 projektów realizowanych przez firmy z województwa mazowieckiego. Na drugim miejscu znalazło sie województwo kujawsko-pomorskie i śląskie, na które przypadają po cztery projekty na odpowiednio za łącznie 12 mln zł i 10 mln zł.

Choć adresatem konkursu GameINN jest sektor gier wideo, to o granty mogą ubiegać się również projekty niezwiązane bezpośrednio z grami, lecz wykorzystujące stosowane w nich technologie. Przykładem mogą być nagrodzone w tej edycji projekty, takie jak np. uniwersalna platforma sprzętowa wspierająca gry dla niewidomych i słabowidzących ze szczególnym uwzględnieniem gier wieloosobowych i integrujących, wielokierunkowa bieżnia z systemem kontroli ruchu czy też gra edukacyjna w rzeczywistości wirtualnej dla uczniów szkół podstawowych i liceów ogólnokształcących.
 
W ramach programu sektorowego GameINN planowane jest przeprowadzenie jeszcze dwóch konkursów. Ogłoszenie kolejnego przewidywane jest na drugi kwartał 2018 roku.
 
 

Jarosław Gowin
Marek Wiśniewski
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane