Producenci gier łączą siły przy grze na bazie prozy popularnego pisarza

GSU
opublikowano: 23-04-2019, 10:58

The Dust i T-Bull wspólnie przygotują grę mobilną na podstawie „Cyklu Inkwizytorskiego” autorstwa polskiego pisarza fantasy Jacka Piekary. Spółki podpisały list intencyjny, a szczegółowe warunki umowy mają zostać uzgodnione do końca roku.

Zgodnie z podpisanym listem, spółki mają współpracować przy projekcie. Za oprogramowanie gry, przygotowanie mechanik monetyzacyjnych, wydanie oraz promocję produkcji będzie odpowiadał T-Bull . The Dust będzie odpowiedzialny za: przygotowanie grafiki, która będzie spójna z produkowaną przez The Dust grą odnoszącą się do twórczości twórcy na pozostałe platformy cyfrowe, nadzór nad koncepcją i wykonaniem gry.

Gra mobilna będzie drugą produkcją, która powstanie w ramach współpracy z Jackiem Piekarą. Podobnie jak zapowiedziana wcześniej gra przeznaczona na PC oraz konsole, będzie ona osadzona w świecie „Cyklu Inkwizytorskiego”. Gra na platformy Android i iOS będzie dostępna w modelu free-to-play (F2P). 

- Stworzenie gry na podstawie twórczości Jacka Piekary to największy projekt w historii naszej spółki. Mamy duże ambicje i mocno wierzymy w sukces naszego przedsięwzięcia. Przez najbliższe lata będziemy skupiać naszą uwagę na tworzeniu gry wideo, dlatego zdecydowaliśmy się na partnerstwo w zakresie przygotowania i wydania wersji mobilnej – mówi Jakub Wolff, prezes The Dust.

T-Bull jest akcjonariuszem akcjonariuszem The Dust  z 20 proc. udziałem.

The Dust 25 marca podpisał umowę z pisarzem Jackiem Piekarą. Deweloper oraz pisarz stworzą wspólnie grę na podstawie „Cyklu Inwestorskiego” autorstwa Piekary. Wrocławskie studio zakupiło prawa do wyprodukowania gry na konsole, PC oraz urządzenia mobilne. 

Jacek Piekara to popularny pisarzy fantasy, znany przede wszystkim jako autor tzw. „Cyklu Inkwizytorskiego”. Stworzone przez niego postacie, historie i dialogi staną się kanwą gier, które wyprodukuje studio The Dust. Seria przedstawia przygody inkwizytora Mordimera Madderdina osadzone w alternatywnej, fikcyjnej wersji renesansowej Europy. Akcja powieści toczy się piętnaście wieków po tym, jak Jezus Chrystus zstąpił z krzyża, ukarał swoich prześladowców i objął władzę w Imperium Rzymskim. Pisarz planuje wydanie dalszych książek w ramach cyklu - obecnie obejmuje on 12 tomów.

987c9ee0-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Rynek gier
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE
Rynek gier
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy