Producenci metali apelują o przeciwdziałanie rosnącym kosztom energii

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 18-01-2022, 06:46

Kilku czołowych producentów metali w Europie zjednoczyło swoje siły i wspólnie zaapelowało do polityków o wdrożenie środków mających na celu przeciwdziałanie rosnącym kosztom energii, informuje Reuters.

Oliver Bunic

Grupa Eurometaux w skład której wchodzą m.in. takie koncerny jak Glencore, Rio Tinto i Norsk Hydro skierowała do Komisji Europejskiej list w którym wzywa do podjęcia stosownych kroków, które pozwoliłyby na uniknięcie ograniczenie działalności hut. Domagają się pomocy ze strony państwa i wykorzystania krajowych rezerw gazu by złagodzić kryzys energetyczny jaki stal się udziałem Europy w ostatnich miesiącach.

Szacuje się, że już około 650 tys. ton produkcji aluminium zostało ograniczone z powodu kryzysu, co stanowi około 30 proc. całkowitej produkcji w regionie.

W piśmie Eurometaux zasugerował wykorzystanie krajowych rezerw gazu do ustabilizowania rynku, a także środki mające na celu zagwarantowanie, że ceny dwutlenku węgla nie wrosną zbyt wysoko lub zbyt szybko, jako sposób na obniżenie kosztów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane