Producenci stolarki utworzyli związek

Patrycja Otto
29-04-2003, 00:00

I Ogólnopolskie Forum Stolarki Budowlanej, które odbyło się w warszawskim Centrum Kongresowym Gromada, zgromadziło ponad 300 uczestników. Znaleźli się wśród nich producenci (49 proc.), dostawcy dla branży (21 proc.) oraz administratorzy budynków spółdzielczych i komunalnych (19 proc.). Nie zabrakło także dostawców profili do produkcji okien i fasad (3 proc.) oraz instytutów badawczych i urzędów centralnych (4 proc.). Po 2 proc. ogółu zgromadzonych stanowili przedstawiciele instytucji finansowych i ubezpieczeniowych oraz reprezentanci firm wyspecjalizowanych w dystrybucji okien i drzwi.

Na forum postanowiono o utworzeniu Związku Producentów, Dostawców i Dystrybutorów Stolarki Budowlanej. Powołano Komitet Organizacyjny, w skład którego weszli przedstawiciele firm: Brugmann, Stolarka Wołomin, Plastmo Profile i Stowarzyszenia Producentów. W najbliższych miesiącach Komitet Organizacyjny przygotuje dokumenty rejestracyjne związku. Pierwsze walne zebranie związku, które dokona wyboru władz i określi zadania, planowane jest na jesień tego roku. Celem związku ma być reprezentowanie interesów branży stolarki budowlanej na rynku krajowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Patrycja Otto

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Producenci stolarki utworzyli związek