Producent aut elektrycznych Rivian zebrał 11,9 mld USD z IPO

opublikowano: 10-11-2021, 07:01

Producent aut elektrycznych Rivian sprzedał w ramach pierwszej oferty publicznej 153 mln akcji po cenie jednostkowej 78 USD. Firma zebrała 11,9 mld USD, co jest szóstym wynikiem w historii IPO na amerykańskich giełdach.

RJ Scaringe, założyciel i prezes Rivian Automotive
RJ Scaringe, założyciel i prezes Rivian Automotive
Bloomberg

Pierwsza oferta publiczna na Nasdaq miała miejsce zaledwie w kilka miesięcy po dostarczeniu pierwszych pojazdów, które trafiły głównie do pracowników firmy. Do końca roku z taśm produkcyjnych ma zjechać 1200 samochodów. Firma oczekuje, że już pod koniec 2023 roku główny zakład w Normal w stanie Illinois będzie wytwarzać nawet 150 tys. aut rocznie.

W oparciu o liczbę akcji i cenę jednostkową, Rivian jest aktualnie wyceniany na około 76,4 mld USD. To niemal trzykrotnie więcej niż w ramach styczniowej rundy finansowania o wartości 2,65 mld USD. Wówczas wycena sięgała 27,6 mld USD.

Akcje Rivian w środę zaczną być notowane na giełdzie Nasdaq pod symbolem RIVN.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane