Producent części do aut idzie na GPW

Paweł Janas
opublikowano: 28-11-2011, 00:00

CSY opuści NewConnect w II lub III kw. 2012 r. Zadebiutuje na głównym parkiecie pod nazwą Deville.

Warszawski parkiet kusi ostatnio firmy z branży motoryzacyjnej. W połowie przyszłego roku na GPW może zadebiutować spółka Izo- Blok z Chorzowa, producent polipropylenu spienionego (EPP) wykorzystywanego w motoryzacji. Tym samym tropem podąża notowana już na NewConnect spółka CSY z Iławy, wytwarzająca m.in. części i komponenty dla ciężarówek i autobusów. Prace nad prospektem już trwają.

— Debiut na głównym parkiecie GPW planujemy w II lub III kwartale — informuje Andrzej Kloc z rady nadzorczej CSY.

Spółka nie podjęła decyzji dotyczącej nowej emisji akcji na GPW. To będzie zależało od okazji akwizycyjnych oraz kondycji rynków kapitałowych. Czemu spółka zdecydowała się na przejście na główny parkiet?

— Chcemy uzyskać większą płynność akcji i być firmą lepiej rozpoznawalną na rynku. Na debiucie skorzystamy zarówno my, jak i nasz nowy partner — podkreśla Andrzej Kloc.

W czwartek PAP poinformowała, że CSY planuje zdobycie zagranicznego inwestora — grupy Azimuth z Francji. W zamian za akcje nowej emisji Azimuth przekaże CSY 100 proc. udziałów we francuskiej spółce Mecanique Deville, zajmującej się produkcją części mechanicznych, m.in.: sworzni, wałów i tłoków.

— Po wymianie akcji CSY przyjmie nazwę Deville i pod tą nazwą zadebiutuje na GPW — dodaje Andrzej Kloc.

W pierwszej połowie 2011 r. Mecanique Deville wypracował 5,4 mln EUR przychodów i 951 tys. EUR zysku netto. Za cały rok spodziewa się 9,8 mln EUR przychodów i 1,4 mln EUR zysku netto. Polska spółka na koniec września miała 9,5 mln zł przychodów i 18,4 tys. zł zysku netto. Co ciekawe — obu producentów nie zniechęcają do debiutu obawy o nową falę kryzysu, co już dziś przyniosło pewne wyhamowanie światowej produkcji w branży motoryzacyjnej.

— CSY ma już portfel zamówień na co najmniej pół roku, a Mecanique Deville nie odczuwa żadnych oznak spowolnienia rynku — zapewnia Andrzej Kloc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Janas

Polecane