Producent ekologicznego obuwia Allbirds chce pozyskać 269 mln USD z IPO

ARŻ, CNBC
opublikowano: 25-10-2021, 15:59

Amerykańsko-nowozelandzki producent obuwia wykonywanego z wełny oraz materiałów pochodzących z recyklingu planuje pierwszą ofertę publiczną na giełdzie Nasdaq w Nowym Jorku. Firma Allbirds chce pozyskać ze sprzedaży akcji ok. 269 mln USD i uzyskać wycenę na poziomie 2,2 mld USD.

Buty Allbirds
Buty Allbirds
Fot. Materiały prasowe

Albirds zamierza sprzedać 19,2 mln akcji w cenie od 12 do 14 USD za sztukę. W przypadku uzyskania ceny jednostkowej z górnych widełek, firmie udałoby się zebrać łącznie 269 mln USD i uzyskać zakładaną wycenę.

Producent obuwia nie podał na razie dokładnej daty swojej IPO. Oczekuje się, że firma będzie notowana na giełdzie Nasdaq pod symbolem BIRD.

Założona w 2015 roku firma Allbirds jest wspierana przez nagrodzonego Oscarem aktora Leonardo DiCaprio i wykorzystuje w swoich produktach wełnę, włókno pochodzące z eukaliptusa, surowce roślinne i materiały pochodzące z recyklingu. W butach tej marki widywani byli m.in. były prezydent USA Barack Obama i współzałożyciel Google’a Larry Page.

Spółka szacuje, że jej przychody za trzeci kwartał roku znajdą się w przedziale od 61 do 62,5 mln USD, a strata wyniesie od 15 do 18 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane