Producent gier zapewnia, że nie grozi mu utrata płynności

opublikowano: 23-11-2018, 13:13

Zarząd Vivid Games w piątkowym oświadczeniu twierdzi, że nie grozi mu utrata płynności finansowej . Spółka na koniec października miała na rachunkach bankowych 1,6 mln zł wobec 1 mln zł na koniec września.

W IV kwartale Vivid spodziewa są przychodów ze sprzedaży produktów na znacząco wyższym poziomie w porównaniu do wcześniejszych kwartałów br., jak również ok. 2 mln wpływów z dotacji GameINN (w przyszłym roku  oczekuje 4 mln zł z dotacji).

Obecnie działania spółki skupiają się na zwiększeniu przychodów za pomocą wzmacniania potencjału poszczególnych gier za pomocą regularnych aktualizacji.

 

„Rozszerzana jest również sieć dystrybucji; w najbliższych miesiącach  spodziewane są również promocje w kanałach sprzedaży, oraz w związku z tym wzrost ilości pobrań całego portfolio. W 2019 roku rozszerzone zostanie portfolio zarówno o gry mid-core, jak i nowy segment gier hyper-casual” – czytamy w oświadczeniu.

 

Latem Vivid informował o wynik kontroli UCS w Toruniu, który spowodował konieczność zapłaty dodatkowego podatku od osób prawnych za lata 2016-2017 w wysokości 0,85 mln zł.

 

„Należność główna została spłacona w kwocie 543,7 tys. zł, a pozostałe zobowiązania rozłożone zostały na osiem rat, w tym 141 tys. zł płatne w grudniu 2018, pozostałe zadłużenie w kwotach od 30 do 43 tys. zł miesięcznie w trakcie I półrocza 2019 roku” – podał Vivid Games.

 

Producent gier zdecydował się wydać oświadczenie   „w związku z pojawiającymi się w mediach społecznościowych oraz niektórych mediach internetowych spekulacji o niestabilnej sytuacji finansowej spółki”.

W ciągu ostatnich pięciu miesięcy kurs Vivid Games spadł o około 75 proc.

 


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu