Producent paneli słonecznych niewypłacalny

MD
opublikowano: 20-03-2013, 00:00

Suntech Power Holdings ogłosił, że nie był w stanie wykupić w terminie 15 marca obligacji wartości 541 mln USD.

To pociągnie za sobą kolejne roszczenia.

— To bardzo trudny czas dla naszej spółki i naszej branży, ale zarząd i rada nadzorcza poszukują wyjścia z sytuacji — oświadczył prezes David King.

Chiński producent paneli ma problemy od dawna. Zanotował kolejne cztery kwartały strat do I kw. 2012 r., kiedy ostatni raz opublikowała wyniki. To skutek pogorszenia koniunktury na rynku paneli słonecznych. Ich producenci z Europy i USA twierdzą, że to w dużym stopniu wina chińskich spółek, które oferowały panele poniżej kosztów produkcji. Chińskie spółki miały także korzystać ze wsparcia finansowego, co miało im pomóc zwiększyć przewagę konkurencyjną i udział w globalnym rynku. Komisja Europejska, która prowadziła dochodzenie w sprawie subsydiowania chińskich producentów paneli słonecznych, szacowała, że w 2011 r. ich sprzedaż na rynku Unii Europejskiej sięgnęła 21 mld EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Producent paneli słonecznych niewypłacalny