Producent seks-zabawek zapłaci za gromadzenie informacji o klientach

Marek Druś, MarketWatch
14-03-2017, 08:05
aktualizacja: 14-03-2017, 08:06

Kanadyjska spółka Standard Innovation ma zapłacić klientom po 10 tys. USD za to, że gromadziła informacje o nich bez ich zgody.

Amerykański sąd federalny wydał wyrok w sprawie z powództwa zbiorowego, którą rozpoczęła mieszkanka stanu Illinois. Wskazała ona, że spółka gromadziła informacje o użytkownikach sprzedawanych wibratorów. Wykorzystywała do tego aplikację na smartfony, która oficjalnie służyła do sterowania urządzeniem. Pozwalała jednak także na gromadzenie przez spółkę danych o tym czyje urządzenie jest wykorzystywane, kiedy i w jaki sposób. 

Zobacz więcej

youtube.com

Sąd zdecydował, że Standard Innovation zapłaci 4 mln CAD (2,9 mln USD) kary. Nakazał spółce informowanie użytkowników wibratorów o gromadzeniu danych i zakazał jej identyfikowania takich osób. Klienci, którzy korzystali z aplikacji pozwalającej na sterowanie urządzeniem przed 26 września 2016 roku mają dostać od spółki odszkodowanie do 10 tys. USD. Ci, którzy kupili wibrator, ale nie korzystali z aplikacji, mają dostać do 199 USD odszkodowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Producent seks-zabawek zapłaci za gromadzenie informacji o klientach