Producent smartfonów wystawiony na sprzedaż

ŁO
opublikowano: 25-05-2018, 14:49
aktualizacja: 25-05-2018, 14:52

Nie wystarczyło znane nazwisko twórcy przyciągające uwagę mediów i fanów gadżetów, ani nawet ciekawy dizajn. Essential Products szuka nowego właściciela.

Rynek smartfonów nie jest miejscem przyjemnym dla nowicjuszy spoza krajów azjatyckich. Przekonał się o tym start-up stojący za gadżetem o nazwie Essential Phone.

Zobacz więcej

Essential Phone

Fot. Essential

Agencja Bloomberg donosi, że spółka rozważa sprzedaż swojego biznesu i wycofała się z prac nad rozwojem nowego smartfona. Doradcą w procesie sprzedaży jest bank Credit Suisse. Ponoć pojawił się już pierwszy chętny na zakup.  

Współzałożycielem firmy jest Andy Rubin, znany w branży nowych technologii jako twórca systemu operacyjnego Android.  

Essential Products pozyskał do tej pory od inwestorów około 300 mln USD, a pieniądze popłynęły m.in. od takich potentatów, jak Amazon, czy Tencent Holdings. Start-up był w zeszłym roku wyceniany nawet na 1 mld USD.  

- Essential sprzedał mniej niż 90 tys. smartfonów w pierwszych sześciu miesiącach działalności - informował na początku roku serwis technologiczny The Verge, który powoływał się na dane dostarczone przez firmę badawczą IDC. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Producent smartfonów wystawiony na sprzedaż