Producent „Ulicy Sezamkowej” znów tnie zatrudnienie

opublikowano: 26-06-2013, 08:20

Sesame Workshop, spółka produkująca m.in. legendarną „Ulice Sezamkową”, kultowy program dla dzieci zmuszona została do dalszych redukcji w zatrudnieniu. Tym razem firmę ma opuścić 10 proc. siły roboczej, pisze Reuters.

Producent tłumaczy swoją decyzję, „szybko zmieniającym  się środowiskiem cyfrowym”. Firma, która ma charakter organizacji non profit zamierza teraz „strategicznie skupić  się na posiadanych zasobach”.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None

Mimo problemów z odnalezieniem się w zmieniającym się dynamicznie otoczeniu, Sesame Workshop optymistycznie patrzy w przyszłość i chce pozostać mocno zaangażowana w swoją misję pomagania dzieciom w osiągnięciu najwyższego potencjału.

To nie pierwsza tak drastyczna decyzja władz firmy, która jest „domem” dla tak znanych postaci jak Wielki Ptak, Elmo i innych amerykańskich Muppetów. W 2009 r. redukcje objęły 20 proc. zatrudnionych. (ponad 67 etatów).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane