Produkcja energii elektrycznej w Indiach z węgla zmniejszyła się o 1,5 proc.

PM
opublikowano: 16-09-2021, 12:42

Produkcja energii elektrycznej z węgla w Indiach zmalała w tym miesiącu o 1,5 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim, podczas gdy produkcja energii z odnawialnych źródeł zwiększyła się o 53,6 proc., wynika z analizy danych rządowych przeprowadzonej przez agencję Reuters.

fot. Eric Thayer/Bloomberg

Spowolnienie produkcji energii elektrycznej z węgla i wzrost produkcji energii ze źródeł odnawialnych może przynieść ulgę przedsiębiorstwom energetycznym w całym kraju, które zmagają się z niedoborem węgla, zmuszając Indie do zwracania się do elektrowni o import węgla.

Ogólny wzrost produkcji energii elektrycznej spowolnił do 1 proc. w pierwszej połowie września, wynika z danych POSOCO, federalnego regulatora sieci.

We wrześniu produkcja energii odnawialnej wzrosła o 53,6 proc., dzięki ponad dwukrotnemu wzrostowi produkcji energii wiatrowej i 18,6 proc. wzrostowi produkcji energii słonecznej.

Udział węgla w całkowitej produkcji energii elektrycznej w Indiach spadł do 65,7 proc. w pierwszej połowie września, w porównaniu do 66,5 proc. z poprzedniego miesiąca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane