Produkcja przemysłowa pomoże złotemu

Mariusz Potaczała
opublikowano: 20-02-2007, 00:00

Przez większą część poniedziałkowej sesji euro oscylowało wokół 3,8950 zł, a dolar — w przedziale 2,97-2,96 zł. Brak większych zmian to efekt dnia wolnego na rynkach USA i niewielkich wahań kursu EUR/USD.

Pozytywnie zaskoczyły rynek opublikowane wczoraj dane o polskiej produkcji przemysłowej. Wzrosła ona w styczniu o 15,6 proc., licząc rok do roku, wobec oczekiwanych 11,8 proc. Dane te pokazują, że gospodarka nadal znajduje się na ścieżce szybkiego rozwoju, co pozwala w I kwartale oczekiwać ponad 6-procentowego tempa wzrostu PKB. Podczas dzisiejszej sesji należy spodziewać się większej zmienności złotego ze względu na powrót na rynek inwestorów z USA. Polska waluta powinna znaleźć wsparcie w poniedziałkowych danych. Ponadto rynek będzie czekał na piątkowe informacje o sprzedaży detalicznej w kraju.

Mariusz Potaczała

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Potaczała

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu