Produkcja przemysłowa w listopadzie wzrosła o 9,1 proc. r/r

opublikowano: 17-12-2003, 16:26

PAP: Produkcja przemysłowa w listopadzie wzrosła o 9,1 proc. rok do roku, po wzroście o 12,1 proc. w październiku, a w stosunku do października spadła o 8,1 proc. - poinformował w środę Główny Urząd Statystyczny.

Ankietowani przez PAP ekonomiści spodziewali się wzrostu produkcji przemysłowej w listopadzie o 10,93 proc., w grudniu o 13,5 proc.

Produkcja w górnictwie i kopalnictwie spadła o 3,4 proc. rok do roku, a w porównaniu z październikiem spadła o 7,4 proc.

Produkcja w przetwórstwie przemysłowym wzrosła o 10,7 proc. rok do roku, a w stosunku do października spadła o 9,5 proc.

W wytwarzaniu i zaopatrywaniu w energię elektryczną, gaz i wodę produkcja wzrosła o 3,1 proc. rok do roku, a w stosunku do października wzrosła o 4,8 proc.

Produkcja przemysłowa wyrównana sezonowo w listopadzie wzrosła rok do roku o 8,7 proc. oraz wzrosła o 0,2 proc. miesiąc do miesiąca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Produkcja przemysłowa w listopadzie wzrosła o 9,1 proc. r/r