Produkcja przemysłowa wzrosła mocniej niż oczekiwano

PAP
aktualizacja: 20-04-2017, 14:23

Produkcja przemysłowa w marcu wzrosła o 11,1 proc. rok do roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 17,6 proc., poinformował Główny Urząd Statystyczny.

Zobacz więcej

TW, Puls Biznesu

Analitycy ankietowani przez PAP spodziewali się w marcu wzrostu produkcji rdr o 6,9 proc., zaś mdm o 12,7 proc.

Produkcja przemysłowa wyrównana sezonowo wzrosła rdr o 8,1 proc., a mdm wzrosła o 2,1 proc.

Produkcja przemysłowa w marcu rosła w 29 działach przemysłu na 34 - poinformował GUS.

Według GUS rosła m.in. w produkcji maszyn i urządzeń – o 22,9 proc., wyrobów z pozostałych mineralnych surowców niemetalicznych – o 21,9 proc., wyrobów z metali – o 18,9 proc., pojazdów samochodowych, przyczep i naczep – o 18,6 proc., wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych – o 16,6 proc., wyrobów farmaceutycznych – o 15,1 proc., komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych – o 15,0 proc., wyrobów z drewna, korka, słomy i wikliny – o 14,7 proc., mebli – o 14,5 proc.

Z kolei spadek produkcji sprzedanej przemysłu, w porównaniu z marcem ub. roku, wystąpił w 5 działach, m.in. w wydobywaniu węgla kamiennego i brunatnego – o 7,9 proc. oraz w produkcji koksu i produktów rafinacji ropy naftowej – o 5,0 proc.

Natomiast wzrost zrealizowanych robót budowlanych odnotowano we wszystkich działach budownictwa, zarówno w porównaniu z marcem ub. roku, jak i lutym.

Ceny produkcji przemysłowej w marcu wzrosły rdr o 4,7 proc., a w ujęciu miesięcznym ceny spadły o 0,1 - podał Główny Urząd Statystyczny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Produkcja przemysłowa wzrosła mocniej niż oczekiwano