Produkcja stali w Chinach najniższa w tym roku

opublikowano: 15-12-2022, 07:39
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Polityka covidowa, kryzys rynku nieruchomości i początek zimowego okresu ograniczenia emisji zanieczyszczeń przyczyniły się do tego, że listopad był kolejnym miesiącem spadku produkcji stali w Chinach, informuje Bloomberg.

Produkcja stali spadła w listopadzie o 6,5 proc. w porównaniu z październikiem do 74,5 mln ton. Jest najniższa w tym roku. Po 11 miesiącach spada o 1,4 proc. w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Bloomberg przypomina, że w listopadzie władze Chin ogłosiły plany ożywienia rynku nieruchomości i odejścia od polityki „zero COVID” hamującej aktywność gospodarczą. Nie miało to jednak wpływu na aktywność gospodarczą w ubiegłym miesiącu. W ostatnich tygodniach wyraźnie jednak drożała ruda żelaza choć analitycy podkreślali, że to czy wzrośnie na nią popyt producentów stali zależeć będzie działań stymulacyjnych rządu oraz osiągniecia stabilizacji przez rynek nieruchomości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane