Prof. Kalicki uważa, że można złagodzić politykę monetarną - prasa

opublikowano: 14-12-2004, 08:06

Profesor Krzysztof Kalicki z Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania imienia Leona Koźmińskiego uważa, że można złagodzić politykę monetarną, gdyż złoty się umacnia. W wywiadzie dla "Trybuny" Kalicki powiedział, że sytuacja gospodarcza jest niezła.

"Euro jest mocne, a 80 procent naszego eksportu rozliczamy w tej walucie. Natomiast surowce kupujemy głównie za tanie dolary". W tej sytuacji Rada Polityki Pieniężnej może pomyśleć o obniżce stóp procentowych. Byłoby to jednak mozliwe dopiero po pierwszym kwartale przyszłego roku, gdy spadnie inflacja. Profesor przyznał, że złoty bardzo się umocnił, ale nie jest to, jego zdaniem, powód do paniki. Dodał, że kurs złotego powinien być regulowany przez rynek, a nie przez interwencję banku centralnego. Kalicki powiedział, że podejmowane przez rząd działania w celu zmniejszenia deficytu budżetowego są ciągle niewystarczające.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Prof. Kalicki uważa, że można złagodzić politykę monetarną - prasa