Profumo: UniCredito i HVB mogą sprzedać niestrategiczne aktywa

Polska Agencja Prasowa SA
13-06-2005, 18:03

Prezes włoskiego banku Unicredito Alessandro Profumo nie wykluczył w poniedziałek możliwej sprzedaży, po fuzji niemieckiego HVB i UniCredito, niektórych tzw. niestrategicznych aktywów tych banków.

Prezes włoskiego banku Unicredito Alessandro Profumo nie wykluczył w poniedziałek możliwej sprzedaży, po fuzji niemieckiego HVB i UniCredito, niektórych tzw. niestrategicznych aktywów tych banków.

"Zarówno UniCredito jak i HVB mają takie niestrategiczne aktywa (...) musimy dokonać ich oceny i możemy sprzedać niektóre z nich" - powiedział Profumo podczas konferencji prasowej.

Nie wykluczył, że UniCredito może sprzedać oddziały w Chorwacji.

Profumo dodał, że chce obniżyć koszty i zwiększyć dochodowość w Niemczech i Austrii, co już rozpoczął wcześniej prezes HVB Dieter Rampl.

Wcześniej prezes HVB powiedział, że po fuzji HVB z UniCredito nie dojdzie do sprzedaży niemieckiej części HVB, ale podczas wspólnej konferencji prasowej z Profumo stwierdził, że właśnie rozpoczyna się ocena operacji HVB w Niemczech. Może to sugerować, że również tu może dojść do sprzedaży niektórych części niemieckiego banku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Profumo: UniCredito i HVB mogą sprzedać niestrategiczne aktywa