Prognozy Amazon popsuły nastroje inwestorów

opublikowano: 26-10-2018, 06:41

Akcje Amazon.com taniały nawet o 8 proc. w handlu posesyjnym, bo prognozy największego internetowego detalisty okazały się niższe od oczekiwań, pisze Reuters.

Amazon spodziewa się zysku operacyjnego w czwartym kwartale w wysokości 2,1-3,6 mld USD. Rynek oczekiwał, że sięgnie on 3,9 mld USD.

Największym rozczarowaniem okazała się jednak prognoza sprzedaży w sezonie świątecznym trwającym od Święta Dziękczynienia do święta Nowego Roku. Amazon oczekuje, że w czwartym kwartale jego sprzedaż wzrośnie o 10-20 proc. do 72,5 mld USD. Byłby to najniższy wzrost kwartalnej sprzedaży od co najmniej początku 2016 roku. Przez ostatnie cztery kwartały sprzedaż rosła między 29 proc. a 43 proc. 

W trzecim kwartale Amazon miał 2,88 mld USD zysku netto, czyli 5,75 USD zysku na akcję. Rok wcześniej wynosił on 256 mln USD, czyli 52 centy zysku na akcję. Rynek oczekiwał w trzecim kwartale 3,08 USD zysku na akcję.

Przychody giganta handlu internetowego wzrosły w trzecim kwartale do 56,6 mld USD. Rok wcześniej wynosiły 43,7 mld USD. Rynek oczekiwał wyższych przychodów, sięgających 57,1 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu