Program dla przedsiębiorców

DCZ
23-02-2009, 00:00

W programie Erasmus dla

W programie Erasmus dla

młodych przedsiębiorców

weźmie udział,

jako jedyna z polskich

uczelni, Akademia Leona

Koźmińskiego.

Program, finansowany przez Komisję Europejską wystartował w Brukseli. Warszawska prywatna uczelnia będzie pełniła rolę organizacji pośredniczącej. Program Erasmus dla młodych przedsiębiorców jest przeznaczony dla młodych ludzi, którzy chcą założyć własny biznes lub już go założyli w ostatnich trzech latach. Dzięki udziałowi w tym programie odbędą kilkumiesięczny staż (od 1 do 6 miesięcy) u doświadczonego przedsiębiorcy prowadzącego małą lub średnią firmę w jednym z 27 krajów Unii Europejskiej. Od biznesowego mentora stażyści będą mogli się wiele nauczyć, a taki pobyt ułatwi im dostęp do zagranicznych rynków.

Komisja Europejska sfinansuje koszty stażu. Zależnie od kraju pobytu młody przedsiębiorca otrzyma miesięcznie 560-1100 euro. Rejestracja kandydatów (początkujących i doświadczonych przedsiębiorców) już się rozpoczęła (informacje: www.erasmus-entrepreneurs.eu) i potrwa do 30 grudnia 2009. Organizatorzy liczą, że uda im się utworzyć 870 par z początkujących i doświadczonych przedsiębiorców.

— Nasza uczelnia została zakwalifikowana do udziału w programie, bo jest postrzegana w Europie jako lider akademickiego kształcenia w dziedzinie innowacyjnej, ambitnej przedsiębiorczości. Doceniono nasze doświadczenie w kształceniu w zakresie przedsiębiorczości, również z wykorzystaniem funduszy unijnych. Kandydatom do programu będziemy m.in. udzielać fachowych porad, jakie przedsiębiorstwo powinni wybrać do współpracy — wyjaśnia prof. Jerzy Cieślik z Akademii Leona Koźmińskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Fundusze unijne / Program dla przedsiębiorców