Program obrad RN Orlenu nie przewiduje zmian personalnych w zarządzie spółki

opublikowano: 29-06-2004, 07:19

Rada Nadzorcza PKN Orlen, która zbierze się we wtorek, zajmie się m.in. analizą działalności zarządu spółki. W programie jej posiedzenia nie ma punktu dotyczącego zmian personalnych we władzach płockiego koncernu - wynika z informacji zebranych w poniedziałek przez PAP.

"Brak punktu w programie obrad Rady Nadzorczej o ewentualnych zmianach w zarządzie PKN Orlen nie oznacza, iż nie może on zostać jeszcze zgłoszony. Jest jednak bardzo prawdopodobne, że tym tematem zajmą się członkowie Rady na jednym z kolejnych posiedzeń" - poinformowało PAP źródło zbliżone do zarządu spółki.

Według tego źródła nie jest wykluczone, że punkt dotyczący ewentualnych zmian w zarządzie PKN Orlen może zostać poddany pod obrady Rady Nadzorczej po uzupełnieniu przez Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy jej składu o dziewiątego członka, czyli dopiero w sierpniu.

Obecnie, po odejściu z Rady Nadzorczej PKN Orlen Mariana Czakańskiego i jego nominacji na ministra zdrowia, Rada liczy ośmiu członków.

"Ta decyzja zależy głównie od tego, jak zachowają się przedstawiciele Skarbu Państwa w Radzie, który być może zawarł w tej sprawie porozumienie z innymi akcjonariuszami tam reprezentowanymi - także co do formy zmian: czy ma to być odwołanie całego zarządu, czy też jedynie jego rekonstrukcja" -podkreśliło wspomniane źródło.

Programu wtorkowych obrad Rady Nadzorczej w kontekście możliwości zmian w zarządzie PKN Orlen nie chciał w poniedziałek komentować jej przewodniczący, Jan Waga.

"W programie posiedzenia jest punkt dotyczący informacji na temat struktury zarządzania i zarządu PKN Orlen oraz związanej z tym analizy, wnioskowany przez Skarb Państwa. Punkt ten będzie rozpatrywany z należytą starannością i dogłębnością, z zachowaniem wszystkich zasad, które obowiązują Radę Nadzorczą" - oświadczył PAP Waga.

W ostatnich dniach prasa sugerowała, że szef PKN Orlen Zbigniew Wróbel ma miesiąc na rezygnację z zajmowanego stanowiska. Według "Gazety Wyborczej" prośba w tej sprawie przyszła z resortu Skarbu Państwa.

Sam prezes Wróbel nie chciał w poniedziałek komentować spekulacji prasowych na temat swej ewentualnej dymisji. "Są określone procedury i zasady ładu korporacyjnego" - powiedział PAP.

O odejściu Zbigniewa Wróbla spekuluje się już od kilkunastu miesięcy. Wniosek o jego odwołanie pojawiał się wielokrotnie podczas posiedzenia Rady Nadzorczej spółki, ale za każdym razem szef płockiego koncernu zachowywał swoją funkcję.

Do przegłosowania zmian w zarządzie PKN Orlen potrzebna jest większość 2/3 głosów członków Rady Nadzorczej.

mb/ zf/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Program obrad RN Orlenu nie przewiduje zmian personalnych w zarządzie spółki