Projekt elektrowni słonecznej dla centrum sportu w Staszowie

PAP
opublikowano: 25-01-2013, 11:18

Starostwo Powiatowe w Staszowie (Świętokrzyskie) przygotowało projekt instalacji ogniw fotowoltaicznych do zasilania w energię elektryczną nowopowstałego centrum sportu oraz szkoły. Przetarg na montaż instalacji ma odbyć się w marcu.

Chodzi o zasilanie Powiatowego Centrum Sportu z dwoma basenami oraz pełnowymiarową halą sportową, którego budowa, kosztująca 25 mln zł zakończyła się w listopadzie, oraz pobliskiego zespołu szkół.

Jak powiedział PAP starosta staszowski Andrzej Kruzel, projekt budowy instalacji fotowoltaicznych o mocy 50 kW jest już gotowy.

„Według naszych szacunków, wyprodukowana w ten sposób energia elektryczna w 80 procentach zaspokoiłaby zapotrzebowanie centrum sportu. Chodzi miedzy innymi o pompy oraz system wentylacji” – wyjaśnił Kruzel. W przypadku zespołu szkół energia wyprodukowana przez ogniwa fotowoltaiczne byłaby wykorzystana m.in. do oświetlenia w pomieszczeniach budynku.

Przetarg na instalację paneli fotowoltaicznych zaplanowano na marzec. Według starosty, projekt jest już gotowy. „Czekamy jeszcze na ostateczną decyzję w sprawie definicji małych producentów energii z OZE, którzy będą mogli skorzystać z zielonych certyfikatów. Przymiarki z definicją były do 30-40 kW a nasza instalacja jest zaprojektowana na 50 kW. Jeśli taka definicja by przeszła, musielibyśmy instalacje rozdzielić - dla centrum sportu i osobno dla szkoły” – powiedział starosta.

Starostwo powiatowe planuje ogłosić przetarg w marcu. Koszt inwestycji wyniesie około 0,5 mln zł.

Staszów leży w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego. Miasto zamieszkuje ok. 15 tys. osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane