Projekty na każdą miarę

  • DI
opublikowano: 16-12-2021, 23:00
aktualizacja: 08-02-2022, 13:34

Zgodnie z dewizą „każdy klient jest ważny” szczeciński Elektro-Bud podejmuje się nawet drobnych zleceń. Ale sławę przyniosły mu kompleksowe realizacje dla instytucji publicznych i przemysłu.

Ponad 500 zrealizowanych projektów. Kompleksowe usługi w dziedzinie robót elektrycznych i teletechnicznych, obejmujące doradztwo, audyt, projektowanie, wykonawstwo i serwis. A także wykwalifikowana kadra kierownicza i inżynierska oraz doświadczeni elektrycy i automatycy – w sumie ponad 400 pracowników i współpracowników. Oto podstawowe informacje o Gazeli Biznesu ze Szczecina, która na polskim rynku jest obecna od 1983 r.

Fachowo i na czas

Elektro-Bud działa we wszystkich typach budynków użyteczności publicznej i w przemyśle, a jako kierunek rozwoju interesuje go sektor energetyczny. Przedsiębiorstwo współpracuje z największymi firmami deweloperskimi (Calbud) i budowlanymi (Atlas Ward, Doraco), a także z liderami niektórych branż – np. spożywczej (Drobimex) i oponiarskiej (Bridgestone).

– Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Nie boimy się trudnych zadań. Wiemy, jak sobie poradzić w każdej sytuacji, po prostu działamy z energią – deklaruje Robert Woźniak, szef Elektro-Budu Szczecin.

Za zaszczyt poczytuje sobie uczestnictwo w największej inwestycji w stolicy swojego regionu – budowie Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży wraz z rozbudową Stadionu Miejskiego im. Floriana Krygiera w Szczecinie, boisk do piłki nożnej oraz infrastruktury towarzyszącej. Do zadań spółki należy sporządzenie kompletu dokumentacji instalacji elektrycznych i teletechnicznych oraz wykonanie związanych z tym kompleksowych robót. Przedsięwzięcie finansowane jest z funduszy miejskich na rzecz piłkarskiego klubu Pogoń.

Mimo że zachodniopomorska Gazela pracuje przy dużych i prestiżowych projektach, nie odmawia również wykonywania drobnych usług, które z organizacyjnego punktu widzenia wydają się nieopłacalne. Wynika to z szacunku do kontrahentów wyrażonego w dewizie firmy „każdy klient jest ważny”.

– Do każdego projektu, małego czy wielkiego, podchodzimy indywidualnie. Chcemy, by nasi zleceniodawcy za każdym razem otrzymali usługę najwyższej jakości. Dlatego korzystamy ze sprawdzonych i renomowanych dostawców – tłumaczy Robert Woźniak.

Zaufanie, którym cieszy się firma, to – zdaniem prezesa – owoc rzetelności, ale też profesjonalizmu, który przejawia się m.in. w nieprzekraczaniu terminów, stosowaniu nowoczesnych technologii budowlanych i inwestycjach w potencjał ludzki – pracownicy regularnie uczestniczą w szkoleniach zawodowych, podnoszą swoje kwalifikacje i uzupełniają na bieżąco wiedzę techniczną.

Walka o talenty

Firma przechodzi czas pandemii bez szwanku. Problemem, który najbardziej jej doskwiera, jest brak ludzi. Polscy specjaliści budowlani są rozchwytywani w krajach tzw. starej Unii. Chociaż podwyżki i wywołanie przez COVID-19 czasowe ograniczenia w podróżowaniu zatrzymały część fachowców w kraju. Elektro-Bud prowadzi stałą rekrutację na stanowiska: elektromonter, inżynier budowy, elektryk prowadzący-brygadzista. Jego siła przyciągania tkwi w dobrym zarządzaniu, skutecznym motywowaniu i przyjaznej kulturze organizacyjnej. Każda para rąk jest na wagę złota, bo nie zanosi się na to, aby zachodniopomorska Gazela miała w przyszłym roku mniej pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane