Projekty na skandynawską modłę

  • DI
opublikowano: 17-12-2021, 14:40
aktualizacja: 08-02-2022, 13:51

Potrzebujesz pomocy przy kupnie działki albo mieszkania „pod klucz”? Trafiłeś doskonale! WAMA Polska z finezją zrealizuje dla ciebie każdą usługę projektową lub budowlaną.

W budowlance są dwie główne strategie: specjalizacji i uniwersalizacji. Specjalizacja może dotyczyć prac remontowych, dekarstwa, ocieplania budynków lub malowania elewacji. Uniwersalizm oznacza natomiast, że oferta przedsiębiorstwa jest kompleksowa. Tymczasem powstała w 2007 r. firma WAMA Polska wybrała drogę pośrednią: dobrze się czuje w wybiórczych usługach, ale także w wszechstronnych i kompletnych działaniach – od projektu po realizację budowy. Jej klientami są zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne w Polsce i Szwecji.

– Stosujemy rozwiązania wypracowane na rynku szwedzkim, które pozwalają uzyskać maksimum korzyści związanych z przyspieszeniem robót, przy jednoczesnej minimalizacji kadry na placu budowy – informuje Marcin Damps, prezes WAMA Polska.

Innowacje w architekturze

Pomorska Gazela Biznesu dysponuje wiedzą i zapleczem technologicznym oraz zespołem doświadczonych specjalistów z uprawnieniami budowlanymi i projektowymi, w tym architektów, projektantów konstrukcji i kosztorysantów. Dzięki temu spółka chętnie bierze na siebie odpowiedzialność za cały proces inwestycyjny, obejmujący doradztwo przy wyborze działki, analizę chłonności terenu, sporządzenie dokumentacji niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę, a także opracowanie projektu technicznego, podjęcie roli głównego wykonawcy, wreszcie nadzór nad pracami aż do stanu „pod klucz”.

– Wszystkie te procesy są prowadzone rzetelnie, profesjonalnie i terminowo oraz zgodnie z przepisami prawa budowlanego i normami – zapewnia Marcin Damps.

Wama Polska stawia na duże kontrakty w formule zaprojektuj i wybuduj. Przykładem jest Nowa Strefa, 5-kondygnacyjny budynek wielorodzinny z 98 mieszkaniami i podziemną halą garażową w podwarszawskim Żyrardowie. Zrealizowano go w technologii prefabrykacji, dzięki której udało się stworzyć zoptymalizowany produkt i efektywnie wykorzystać potencjał działki. Kolejnym atutem tej inwestycji jest ponadczasowa architektura.

We współpracy z tym samym deweloperem – JHM Development – Gazela z województwa pomorskiego buduje na gdańskiej Oruni, niedaleko obwodnicy Trójmiasta, osiedle Scandinavia, które będzie się składać się z pięciu budynków. Łącznie powstanie niemal 300 mieszkań i lokali usługowych. Nazwa projektu, którego założenia stworzono w pracowni Wama Home z Sopotu, nie jest przypadkowa. Strzeliste dachy, prosta forma architektoniczna, użycie trwałych materiałów oraz szacunek natury podkreślają skandynawski charakter inwestycji.

Za swą powinność WAMA uważa edukowanie rynku. Nie dziwi więc jej obecność na niedawnej konferencji „Nowe oblicze prefabrykacji w zrównoważonym zielonym budownictwie – wymagania, potrzeby”, zorganizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Budownictwa wraz z Wydziałem Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Podczas wydarzenia zarząd Grupy WAMA zaprezentował zagadnienia związane z realizacją inwestycji we wspomnianej formule zaprojektuj i wybuduj. Przedsiębiorstwo chętnie też uczestniczy w działaniach społecznych i charytatywnych, np. przed świętami wspiera Fundację Szlachetna Paczka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane