Projprzem ma pełne ręce roboty

ANP
opublikowano: 10-07-2008, 00:00

Bydgoska spółka wierzy, że na koniec roku pozytywnie zaskoczy rynek dobrymi wynikami. Nie wyklucza akwizycji.

Bydgoska spółka wierzy, że na koniec roku pozytywnie zaskoczy rynek dobrymi wynikami. Nie wyklucza akwizycji.

Projprzem, specjalizujący się w produkcji konstrukcji metalowych i w robotach budowlanych oraz w działalności deweloperskiej, zapowiada poprawę tegorocznych wyników.

— Po pierwszym półroczu wyniki są zgodne z planem i z pewnością ten rok będzie lepszy niż 2007 r. — mówi Henryk Chyliński, prezes Projprzem.

Wówczas Projprzem miał 139 mln zł skonsolidowanych przychodów przy 12 mln zł skonsolidowanego zysku netto. Spółka nie podaje prognoz. Prezes ujawnia, że w 2009 r. przychody z deweloperki mają stanowić nie mniej niż 20 proc. ogólnej sprzedaży. W tym roku będzie znacznie mniej, ale z pewnością do wyniku 2008 r. zostanie zaliczony projekt deweloperski o wartości 7 mln zł. Inwestycja zakłada budowę 10 domków szeregowych w Bydgoszczy. Prezes zapewnia, że w tym roku wszystkie domki zostaną oddane.

Projprzem prowadzi również drugą inwestycję deweloperską w Bydgoszczy na 800 lokali. Wartość tego projektu sięga ponad 50 mln zł.

— Jednak zaliczymy go do wyników 2009 r. W planach mamy również duży projekt w Zielonej Górze. Czekamy na wydanie warunków zabudowy. Ta inwestycja mogłaby ruszyć nie wcześniej niż za rok — dodaje prezes.

Na razie Projprzem nie planuje poszerzenia banku ziemi. Dobrze spółka radzi sobie w swojej podstawowej działalności.

— Portfel zamówień w przypadku budownictwa przemysłowego mamy wypełniony w 100 proc., a w 80 proc. w konstrukcjach stalowych — ujawnia Henryk Chyliński.

Zgodnie z terminem Projprzem odda też swoją flagową inwestycję — zakład produkcyjny w Kutnie dla UMA Investments za 69 mln zł.

Niewykluczone, że wkrótce spółka pochwali się również akwizycją spółki budowlanej. Na razie jednak prezes nie chce ujawniać szczegółów. Mówi jedynie, że chciałby przejąć coś w najbliższym czasie. Transakcja ma być sfinalizowana z kapitałów własnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu