Projprzem na dużym plusie

ANP
opublikowano: 02-05-2008, 00:00

Jednorazowa transakcja podbiła wyniki budowlanej firmy. Akcje Projprzemu lekko drożały.

Jednorazowa transakcja podbiła wyniki budowlanej firmy. Akcje Projprzemu lekko drożały.

Bydgoski Projprzem, specjalizujący się w produkcji konstrukcji metalowych i w robotach budowlanych, w I kw. 2008 r. zanotował 4,41 mln zł jednostkowego zysku netto (wzrost o 175 proc.). Przychody firmy wzrosły o 26 proc. —do 38,27 mln zł.

— Tak dobry wynik Projprzem zawdzięcza jednorazowej transakcji. Chodzi o sprzedaż części aktywów w ramach prywatyzacji Lubuskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego w Nowej Soli. To wpłynęło na wynik operacyjny, a ten przełożył się na zysk netto. Przychody spółki są lepsze, ale porównywalne kwartał do kwartału — komentuje Marcin Deręgowski, analityk DM Millennium.

Zysk operacyjny Projprzemu wzrósł z 1,65 mln zł do 5,4 mln zł. Marże na powtarzalnej działalności zostały tymczasem utrzymane i na poziomie zysku brutto ze sprzedaży wynosi ona około 18 proc.

Zdaniem Marcina Deręgowskiego, we wszystkich spółkach budowlanych pierwszy kwartał zwykle jest słabszy.

— W tym okresie spółki podpisują kontrakty, a rozkręcają się później. Najlepszy dla nich jest ostatni kwartał roku — dodaje analityk.

Na środowej sesji akcje Projprzemu były na lekkim plusie przy niewielkim obrocie. Na zamknięciu sesji za akcję płacono 35,68 zł, o 2,12 proc. więcej niż we wtorek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy