Projprzem zapowiada poprawę

ANP
opublikowano: 17-03-2010, 00:00

Nawet o 30 proc. mają wzrosnąć tegoroczne przychody spółki. Dywidendy jednak nie będzie.

Nawet o 30 proc. mają wzrosnąć tegoroczne przychody spółki. Dywidendy jednak nie będzie.

Projprzem, specjalizujący się m.in. w konstrukcjach stalowych i technikach przeładunkowych, spodziewa się lepszego roku pod względem sprzedaży niż w 2009 r.

— Oczekujemy wzrostu tegorocznych skonsolidowanych przychodów o 25-30 proc. wobec 119,6 mln zł w 2009 r. Zakładamy, że straty nie będzie w tym roku, ale trudno dziś mówić o rentowności, bo wiele zależy od kursu euro — mówi Henryk Chyliński, prezes Projprzemu.

Miniony rok spółka zakończyła skonsolidowanym zyskiem na poziomie 1,5 mln zł (o ponad 85 proc. niższym niż rok wcześniej).

— Zarząd nie będzie wnioskował o wypłatę dywidendy — dodaje Henryk Chyliński.

Już dziś Projprzem ma wypełniony portfel zleceń w segmencie konstrukcji stalowych, zatem na koniec roku sprzedaż z tej działalności ma być na poziomie z 2009 r. (wówczas 58,1 mln zł).

— Planujemy podwojenie sprzedaży w segmencie technik przeładunkowych do 50 mln zł, a w budownictwie przemysłowym zamierzamy utrzymać przychody z 2009 r. [31,7 mln zł — przyp. red.] — ujawnia prezes Pojprzemu.

W tym roku konstrukcje stalowe przyniosą więc jedną trzecią przychodów, podobnie techniki przeładunkowe. Prezes przyznaje jednak, że rynek jest coraz trudniejszy, ze względu na większą konkurencję na przetargach, co przekłada się na niskie marże na kontraktach.

Liczy na ożywienie w sprzedaży mieszkań. Obecnie spółka ma dwa projekty deweloperskie. W jednym na 10 domów jednorodzinnych dotąd sprzedała tylko dwa. W drugim projekcie, na 63 lokale dopiero połowę.

— Posiadamy bank ziemi w Bydgoszczy, Nowej Soli i Zielonej Górze, który w razie potrzeby może sprzedać i nie będziemy na tym stratni. To łącznie 12 ha, które mogą przynieść około 200 mln zł —mówi Henryk Chyliński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu