Prokom Investments zapewni finansowanie wezwania na SciGen

(Marek Druś)
opublikowano: 06-01-2006, 09:18

Prokom Investments zapewni finansowanie wezwania, które Bioton ogłosi na akcje SciGen. Spółki zawarły w czwartek porozumienie w tej sprawie. Zarząd Biotonu podjął uchwałę o podwyższeniu kapitału w drodze emisji do 8,5 mln akcji. Zostaną one zaoferowane Prokom Investments.

Prokom Investments zapewni finansowanie wezwania, które Bioton ogłosi na akcje SciGen. Spółki zawarły w czwartek porozumienie w tej sprawie. Zarząd Biotonu podjął uchwałę o podwyższeniu kapitału w drodze emisji do 8,5 mln akcji. Zostaną one zaoferowane Prokom Investments.  

Wezwanie ma nastąpić spełnieniu się warunków zawieszających umowy pomiędzy Bioton i Scitech Genetics zawartej w październiku ubiegłego roku.

Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Singapurze Bioton ogłosi wezwanie na 339.117.127 akcji, czyli wszystkie nie należące do niego akcje SciGen, na następujących warunkach: za każdą akcję SciGen zaoferuje 0,0928 dolara australijskiego w gotówce albo 0,0201 akcji Biotonu oraz 0,0157 dolara australijskiego w gotówce.

Ogłoszeniu wezwania musi towarzyszyć opinia banku zarejestrowanego w Singapurze potwierdzająca zdolność Biotonu do zapłaty wszystkim akcjonariuszom SciGen, którzy będą chcieli wziąć udział w wezwaniu. W celu otrzymania opinii banku Bioton musi spowodować wystawienie gwarancji bankowej dla banku singapurskiego na kwotę 31,5 mln AUD oraz dysponować odpowiednią kwotą umożliwiającą zapłatę akcjonariuszom SciGen, którzy odpowiedzą na wezwanie.

- Analizując dostępne, do uzyskania w krótkim czasie, metody finansowania Gwarancji oraz Wezwania, Zarząd Biotonu stwierdził, że nie znajduje możliwości uzyskania finansowania dłużnego na te cele, przede wszystkim z uwagi na wielkość łącznej kwoty zaangażowania kredytowego w relacji do obecnego zadłużenia i ograniczoną możliwość ustanowienia zabezpieczeń przez Bioton – głosi komunikat.

Prokom Investments zobowiązał się do udzielenia poręczenia na kwotę 31,5 mln AUD za ewentualne zobowiązania Biotonu z tytułu zlecenia wystawienia gwarancji niezbędnej do ogłoszenia wezwania na SciGen. Zobowiązał się także do złożenia kaucji w kwocie 85 mln zł, która będzie stanowiła realne zabezpieczenie poręczenia i zapewni środki finansowe na wykonanie zobowiązań w przypadku przyjęcia wezwania przez akcjonariuszy SciGen.

Zgodnie z porozumieniem zawartym przez Bioton z Prokom Investments, ten pierwszy nie zapłaci prowizji z tytułu poręczenia udzielanego przez Prokom Investments, nie będzie także zobowiązany do zapłaty odsetek od zapewnionego lub wykorzystanego finansowania.

W związku z uzgodnieniem z Prokom Investments finansowania wezwania na powyższych warunkach, zarząd Biotonu podjął 5 stycznia uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego poprzez emisję od 1 do 8,5 mln akcji serii E z wyłączeniem prawa poboru, które zostaną zaoferowane Prokom Investments w ramach subskrypcji prywatnej. Oferta zostanie złożona nie później niż do dnia 15 czerwca 2006 r., ale nie wcześniej niż przed wpisaniem do rejestru przedsiębiorców podwyższenia kapitału zakładowego spółki w drodze emisji akcji serii D i przed dniem następującym po ostatnim dniu, w którym akcjonariusze SciGen będą uprawnieni do odpowiedzi na wezwanie.

- Uchwała została podjęta pod warunkiem, że Prokom Investments zapewni finansowanie i ustanowi zabezpieczenie wykonania zobowiązań Biotonu związanych z Wezwaniem – głosi komunikat.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Prokom Investments zapewni finansowanie wezwania na SciGen