Prokom Investments zapewni finansowanie wezwania na SciGen

(Marek Druś)
opublikowano: 06-01-2006, 09:18

Prokom Investments zapewni finansowanie wezwania, które Bioton ogłosi na akcje SciGen. Spółki zawarły w czwartek porozumienie w tej sprawie. Zarząd Biotonu podjął uchwałę o podwyższeniu kapitału w drodze emisji do 8,5 mln akcji. Zostaną one zaoferowane Prokom Investments.

Prokom Investments zapewni finansowanie wezwania, które Bioton ogłosi na akcje SciGen. Spółki zawarły w czwartek porozumienie w tej sprawie. Zarząd Biotonu podjął uchwałę o podwyższeniu kapitału w drodze emisji do 8,5 mln akcji. Zostaną one zaoferowane Prokom Investments.  

Wezwanie ma nastąpić spełnieniu się warunków zawieszających umowy pomiędzy Bioton i Scitech Genetics zawartej w październiku ubiegłego roku.

Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Singapurze Bioton ogłosi wezwanie na 339.117.127 akcji, czyli wszystkie nie należące do niego akcje SciGen, na następujących warunkach: za każdą akcję SciGen zaoferuje 0,0928 dolara australijskiego w gotówce albo 0,0201 akcji Biotonu oraz 0,0157 dolara australijskiego w gotówce.

Ogłoszeniu wezwania musi towarzyszyć opinia banku zarejestrowanego w Singapurze potwierdzająca zdolność Biotonu do zapłaty wszystkim akcjonariuszom SciGen, którzy będą chcieli wziąć udział w wezwaniu. W celu otrzymania opinii banku Bioton musi spowodować wystawienie gwarancji bankowej dla banku singapurskiego na kwotę 31,5 mln AUD oraz dysponować odpowiednią kwotą umożliwiającą zapłatę akcjonariuszom SciGen, którzy odpowiedzą na wezwanie.

- Analizując dostępne, do uzyskania w krótkim czasie, metody finansowania Gwarancji oraz Wezwania, Zarząd Biotonu stwierdził, że nie znajduje możliwości uzyskania finansowania dłużnego na te cele, przede wszystkim z uwagi na wielkość łącznej kwoty zaangażowania kredytowego w relacji do obecnego zadłużenia i ograniczoną możliwość ustanowienia zabezpieczeń przez Bioton – głosi komunikat.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.

Prokom Investments zobowiązał się do udzielenia poręczenia na kwotę 31,5 mln AUD za ewentualne zobowiązania Biotonu z tytułu zlecenia wystawienia gwarancji niezbędnej do ogłoszenia wezwania na SciGen. Zobowiązał się także do złożenia kaucji w kwocie 85 mln zł, która będzie stanowiła realne zabezpieczenie poręczenia i zapewni środki finansowe na wykonanie zobowiązań w przypadku przyjęcia wezwania przez akcjonariuszy SciGen.

Zgodnie z porozumieniem zawartym przez Bioton z Prokom Investments, ten pierwszy nie zapłaci prowizji z tytułu poręczenia udzielanego przez Prokom Investments, nie będzie także zobowiązany do zapłaty odsetek od zapewnionego lub wykorzystanego finansowania.

W związku z uzgodnieniem z Prokom Investments finansowania wezwania na powyższych warunkach, zarząd Biotonu podjął 5 stycznia uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego poprzez emisję od 1 do 8,5 mln akcji serii E z wyłączeniem prawa poboru, które zostaną zaoferowane Prokom Investments w ramach subskrypcji prywatnej. Oferta zostanie złożona nie później niż do dnia 15 czerwca 2006 r., ale nie wcześniej niż przed wpisaniem do rejestru przedsiębiorców podwyższenia kapitału zakładowego spółki w drodze emisji akcji serii D i przed dniem następującym po ostatnim dniu, w którym akcjonariusze SciGen będą uprawnieni do odpowiedzi na wezwanie.

- Uchwała została podjęta pod warunkiem, że Prokom Investments zapewni finansowanie i ustanowi zabezpieczenie wykonania zobowiązań Biotonu związanych z Wezwaniem – głosi komunikat.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane