Prokom może dalej rosnąć

Robert Kurowski
opublikowano: 26-07-2004, 00:00

Akcje tej spółki znajdują się w średnioterminowym trendzie spadkowym, co oznacza, że zachowują się gorzej od ogólnej tendencji na GPW. Po krótkiej stabilizacji w maju i próbie wzrostu ponad poziom 185 zł, kurs w kolejnych dwóch miesiącach zniżkował o blisko 20 proc., czyli do 150 zł.

Kolejne korekty wzrostowe nie spowodowały zmiany trendu i dopiero zwyżka zainicjowana w ubiegłym tygodniu doprowadziła do ustabilizowania się ceny powyżej 160 zł. Zakres bieżących oscylacji kursu to ważne wsparcie długoterminowe — minimum z listopada ubiegłego roku. Dobrym sygnałem jest ukształtowanie się pozytywnej dywergencji na RSI14, co zwykle jest pierwszym sygnałem zakupu. Jeżeli po ruchu powrotnym, korekcyjnym do około 160 zł, kurs zacznie dalej rosnąć, należy się spodziewać, że osiągnie poziom 177-185 zł. W przeciwnym wypadku należy zwrócić uwagę na zdolność do obrony wymienionego wsparcia, czyli przy 150 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Kurowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy