Prokom powinien zmienić trend

Dariusz Karolak
23-07-2001, 00:00

Prokom powinien zmienić trend

Niska wycena Softbanku negatywnie rzutuje na odbiór innych spółek IT, także na Prokom. Hipoteza podwójnego szczytu (9 IV - 15 VI) na wykresie Prokomu znalazła potwierdzenie. Zadecydowały ostatnie 2 „obrotowe“ sesje. Kurs odbił się dynamicznie od linii szczytu, 106 i jest bliski lokalnego wsparcia z początku miesiąca, 90. Zasięg podwójnego szczytu niesie ryzyko spadku do 82,5. Wykres tygodniowy mówi, że niedźwiedzie dalej będą mieć dużo do powiedzenia, bo skutkiem nieudanego testowania tygodniowej średniej VAMA10 jest objęcie bessy.

Dosyć powszechna reguła równości fal A i C 16-miesięcznej bessy ogranicza zasięg spadków do 81 zł (lokalne dno z 16 III), niedwuznacznie sugerując, że taka cena może na krótko się pojawić. Wydaje się jednak, że będzie to już ostatni akord bessy (budowanie podwójnego dna) i warto wykorzystać go do zakupów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Prokom powinien zmienić trend