Prokom: wahania warrantów

Wojciech Anczok
04-06-2001, 00:00

Prokom: wahania warrantów

Po ostatnich spadkach na indeksie WIG 20 mamy obecnie do czynienia z testowaniem wsparcia rozciągającego się w strefie 1433-1445 pkt, utworzonego przez lokalny szczyt z połowy maja oraz zamknięcia białej świecy z 21 maja.

Niestety zapału wystarczyło tylko na chwilę. Dla rozwoju dalszej koniunktury kluczowy jest test wspomnianego wyżej wsparcia.

Negatywnym sygnałem będzie pokonanie linii trendu wzrostowego na oscylatorze RSI prowadzonej przez trzy lokalne dołki.

We wtorek doszło do dużej transakcji na warrantach opartych na akcjach Prokomu, które wyceniono na 8,5 zł. Już w środę, po pojawieniu się negatywnych informacji, walory spółki straciły prawie 4 proc. Obecnie spadki zostały wyhamowane na poziomie wsparcia utworzonego przez lokalne szczyty z kwietnia tego roku. Nawet jeżeli zostanie ono przełamane istnieje kilka barier na drodze niedźwiedzi, które uaktywniły się już na nieco niższym poziomie. Dodatkowo biorąc pod uwagę, że w maju nastąpiło wybicie ponad główną linię trendu spadkowego, sytuacja techniczna tego papieru w perspektywie średnioterminowej nie wygląda źle.

Warranty call na Elektrim wyceniono w ostatniej transakcji na 1,2 zł. Kurs akcji tej spółki nie zdołał się niestety wybić ponad barierę 35 zł utworzoną przez lokalny marcowy szczyt. Ostatnia czarna świeca również nie nastraja optymistycznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Anczok

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Prokom: wahania warrantów