Prokuratura bada, czy apteka wyłudziła blisko 740 tys zł

PAP
opublikowano: 21-11-2008, 12:47

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe bada czy jedna z olsztyńskich aptek wyłudziła z NFZ blisko 740 tys. zł - poinformował PAP prokurator rejonowy Arkadiusz Szwedowski.

Prokuraturę o nieprawidłowościach w działaniu apteki poinformował oddział olsztyńskiego NFZ. Według kontrolerów NFZ apteka miała wyłudzić pieniądze przez uzyskiwanie refundacji na leki.

"Zdołaliśmy ustalić, że mechanizm wyłudzeń mógł być dwojaki: aptekarze mogli dopisywać leki do recept wystawionych przez lekarzy. Część recept, na które uzyskano refundację miała ulec trwałemu zniszczeniu, wobec czego nie przedstawiono ich kontrolerom" - powiedział PAP prokurator Szwedowski.

Prokurator dodał, że w tej aptece już wcześniej dochodziło do podobnych nieprawidłowości, a jej właścicielka została za to skazana wyrokiem sądu.

W sprawie wyłudzenia blisko 740 tys. zł refundacji na leki prokuratura nie postawiła jeszcze zarzutów, śledztwo jest w toku. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane