Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa z zawiadomienia Ziobry wobec Tuska

PAP
22-08-2008, 16:07

Warszawska prokuratura okręgowa odmówiła wszczęcia śledztwa dotyczącego możliwości popełnienia przez premiera Donalda Tuska przestępstwa niezawiadomienia organów ścigania o "aferze sopockiej". Zawiadomienie składał poseł PiS Zbigniew Ziobro.

Jak poinformowała PAP w piątek rzeczniczka prokuratury Katarzyna Szeska, decyzję tę uzasadniono "brakiem znamion popełnienie przestępstwa".

Zawiadomienie w tej sprawie trafiło do prokuratury w lipcu br. Dotyczyło ono niedopełnienia przez prezesa Rady Ministrów obowiązku powiadomienia organów ścigania o popełnieniu przestępstwa korupcyjnego przez prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego.

Na początku lipca trójmiejski biznesmen Sławomir Julke zawiadomił prokuraturę, że w marcu Karnowski miał żądać od niego łapówki w postaci dwóch mieszkań za pomoc w uzyskaniu zgody na dobudowanie piętra na jednej z sopockich kamienic. Julke dzień przed powiadomieniem prokuratury mówił o sprawie premierowi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa z zawiadomienia Ziobry wobec Tuska