Prokuratura podejmie na nowo trzy śledztwa w sprawie prywatyzacji PZU

opublikowano: 07-01-2005, 12:37

Trzy śledztwa w sprawie prywatyzacji PZU SA, prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie, będą podjęte na nowo i przekazane do dalszego prowadzenia przez wydział do spraw przestępczości zorganizowanej Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku - postanowił w piątek zastępca prokuratora generalnego Kazimierz Olejnik.

Poinformowała o tym PAP rzeczniczka Prokuratury Krajowej Małgorzata Wilkosz-Śliwa. Według niej, można się podziewać, że te trzy postępowania zostaną połączone w jedno wspólne śledztwo. Warszawska prokuratura wcześniej umorzyła dwa z trzech śledztw w sprawie prywatyzacji PZU, a jedno postanowiła zawiesić.

"Kontrola akt tych postępowań wykazała, że decyzje o umorzeniu i zawieszeniu zostały podjęte przedwcześnie, bez wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy" - tak decyzję Olejnika uzasadniła Wilkosz-Śliwa w oświadczeniu dla PAP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Prokuratura podejmie na nowo trzy śledztwa w sprawie prywatyzacji PZU