Prokuratura: podwyższyć kaucję za G. Wieczerzaka do 3 mln zł

Michał Kobosko
26-07-2001, 16:35

Zdaniem cytowanego przez PAP Zygmunta Kapusty, szefa Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, najwłaściwszym środkiem zapobiegawczym wobec Grzegorza Wieczerzaka, byłego prezesa PZU Życie powinno być aresztowanie. Dopiero w drugiej kolejność prokuratura liczy na poważne zwiększenie kwoty zabezpieczenia majątkowego: z 300 tys. zł do 3 mln zł.

Prokuratura złożyła w czwartek zażalenie na nie zastosowanie przez sąd aresztu dla głośnego ex-prezesa towarzystwa życiowego, podejrzanego o działanie na szkodę spółki. W zażaleniu autorzy wnieśli o ponowne aresztowanie G. Wieczerzaka, lub - w razie nie uznania tego wniosku - o podwyższenie kaucji z 300 tys. zł do 3 mln zł.

Przypomnijmy, że w ostatni piątek Grzegorz Wieczerzak wyszedł z aresztu po wpłaceniu kaucji. W tym tygodniu grupa PZU podała, że w związku z działaniami byłego zarządu PZU Życie utworzyło w wyniku na koniec ubiegłego roku dodatkową rezerwę w wysokości 299 mln zł.

MK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Kobosko

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Prokuratura: podwyższyć kaucję za G. Wieczerzaka do 3 mln zł