Prokuratura: zatrzymania ws. Banku Spółdzielczego w Lesznowoli

PAP
opublikowano: 28-08-2017, 12:57
aktualizacja: 28-08-2017, 12:58

Zatrzymano trzy osoby, w tym b. prezes zarządu Banku Spółdzielczego w Lesznowoli, w śledztwie dot. m.in. nieprawidłowości przy udzielaniu kredytów - poinformowała w poniedziałek PAP Prokuratura Regionalna w Warszawie. W sprawie dotychczas jest 14 podejrzanych.

"W zeszłym tygodniu zatrzymano w sprawie trzy kobiety, sąd uwzględnił wnioski prokuratury wobec tych podejrzanych" - powiedziała PAP rzeczniczka prasowa Prokuratury Regionalnej w Warszawie prok. Agnieszka Zabłocka-Konopka.

Prokurator dodała, że "wśród zatrzymanych jest między innymi była prezes zarządu Banku Spółdzielczego w Lesznowoli, a także osoba pełniąca w przeszłości funkcję członka Komitetu Kredytowego BS w Lesznowoli".

"Była prezes, która pełniła tę funkcję już od lat 90., podejrzana jest o niezgodne z prawem działania wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami spośród kierownictwa tego banku, które podejmowane były w celu osiągnięcia korzyści majątkowej" - powiedziała prok. Zabłocka-Konopka.

Dodała, że "zarzuty stawiane podejrzanym obejmują świadome przyjęcie, jako zabezpieczenia udzielonych pożyczek mieszkaniowych, weksli własnych z podrobionym podpisem osoby fikcyjnej, która miała być stroną określonych umów, przywłaszczenie mienia wielkiej wartości w postaci powierzonych środków pieniężnych BS w Lesznowoli w łącznej kwocie ponad siedmiu mln zł, popełnienie przestępstwa oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości oraz przestępstwa łapownictwa menedżerskiego".

Jak poinformowano łącznie - w toku dotychczasowego śledztwa - zarzuty usłyszało 14 osób, w tym byli członkowie zarządu i komitetu kredytowego tego banku oraz "osoby pozostające z nimi w kontaktach towarzyskich".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu