Promilowe wzrosty europejskiej gospodarki

ML
opublikowano: 31-07-2019, 22:00

Unijna gospodarka zwalnia. W II kwartale PKB dla strefy euro wzrósł o 0,2 proc. kw./kw., czyli o połowę mniej niż miesiąc wcześniej.

We Francji, największej gospodarce, która już podała informacje o wynikach, PKB urósł o 0,2 proc., o 0,1 proc. mniej, niż oczekiwali eksperci. We Włoszech panowała stagnacja, choć nieznacznie spadło bezrobocie i wzrosły wynagrodzenia. Na tym tle nieźle poradziła sobie Hiszpania, która co prawda ma problemy polityczne i nie potrafi sformować nowego rządu, ale jej gospodarka urosła o 0,5 proc. Dwie największe gospodarki UE — Niemcy i Wielka Brytania — jeszcze nie ogłosiły wyników za II kwartał. Według prognoz Niemcy mają z trudem uniknąć stagnacji i odnotować wzrost na poziomie 0,1 proc. Wynik Wielkiej Brytanii ma być podobny, choć niektórzy eksperci, m.in. z PwC, prognozują spadek dynamiki PKB do zera.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ML

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu