Prominentny zarządzający zlikwidował konto na Facebooku

opublikowano: 06-04-2018, 07:58
aktualizacja: 06-04-2018, 07:59

Christopher Ailman, kierujący inwestycjami w dysponującym 200 mld USD aktywów funduszu emerytalnym nauczycieli z Kalifornii, to kolejna znana osoba, która zlikwidowała konto na Facebooku.

- Zdecydowałem o deaktywacji mojego konta na Facebooku. Ich brak nadzoru i słabe zarządzanie jest obraźliwe. #DeleteFacebook – napisał Ailman, CIO w  CalSTRS, na Twitterze.

CalSTRS miał na koniec 2017 roku akcje Facebooka wartości 650,4 mln USD.

- Oni muszą lepiej radzić sobie z kwestią prywatności. Nie jesteśmy zadowoleni z zarządzania Facebookiem bo  jako akcjonariusze mamy niewiele do powiedzenia gdyż Mark Zuckerberg wszystko kontroluje – powiedział Ailman w CNBC. – Choć Krzemowa Dolina kocha, aby rządziła jedna osoba, uważamy że ma to także złą stronę – dodał.

Facebook doświadcza jednego z największych kryzysów w swojej historii. Powodem jest skandal, który wybuchł po ujawnieniu, że brytyjska spółka Cambridge Analytica uzyskała dostęp do danych kilkudziesięciu milionów użytkowników serwisu społecznościowego bez ich zgody.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu