Promocja na GPW? „Kupuj”

KZ
opublikowano: 13-04-2017, 21:00

Grzegorz Balcerski, doradca inwestycyjny z BZ WBK, podtrzymał rekomendację „kupuj” dla akcji Stalproduktu. Walory spółki wycenia na 720 zł.

Zdaniem analityka, ostatnia słabość notowań spółki była spowodowana tym, że rynek zbyt wiele oczekiwał po wynikach za czwarty kwartał 2016 r. — Z uwagi na solidne fundamenty i perspektywę dalszej poprawy wyników w 2017 r. na podstawie mocnego segmentu cynku uważamy aktualne notowania akcji spółki za bardzo atrakcyjne. Spółce sprzyja obecnie sytuacja na globalnym rynku cynku (mimo pewnych krótkoterminowych czynników ryzyka) oraz znaczna dywersyfikacja źródeł koncentratów (w dużej mierze własnych), co powinno jej pozwolić na zwiększenie zysków przynajmniej w kilku najbliższych latach — napisał Grzegorz Balcerski w raporcie zatytułowanym „Solidne fundamenty w promocyjnej cenie”. Specjalista podkreśla, że dywersyfikacja dostaw koncentratów, szczególnie ważna w czasie globalnych deficytów cynku (jak to jest obecnie), stała się możliwa dzięki zastosowaniu czterech różnych technologii produkcji cynku. Jego zdaniem, spółce może się też udać wydobycie z pobliskiego złoża rud cynku, co wydłużyłoby jej działalność górniczą i stworzyło dodatkowy potencjał wzrostu.

— W średnim terminie w dalszym ciągu sceptycznie podchodzimy do segmentów blach elektrotechnicznych i profili, dlatego nie przykładamy do nich dużej wagi — dodaje Grzegorz Balcerski. Specjalista prognozuje, że w tym roku spółka zarobi netto 355 mln zł, a w 2018 r. 440,7 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Promocja na GPW? „Kupuj”