Promotech stawia większą halę

SACH
opublikowano: 07-09-2012, 00:00

Białostocka firma kończy inwestycję, która pozwoli na zwiększenie produkcji innowacyjnych automatów do spawania.

Przedsiębiorstwo z Podlasia wzięło się za modernizację starej hali produkcyjnej, a jednocześnie buduje nową. Przebudowana zostanie także dotychczasowa część biurowa. Całkowity koszt inwestycji to 6,6 mln zł. Prace na budowie idą pełną parą.

— Powstaje nowy, dwukondygnacyjny budynek hali produkcyjnej o powierzchni ok. 1200 mkw. i kubaturze blisko 12 tys. msześc. Część produkcyjna znajdzie się na parterze, biuro na pierwszym piętrze. Zakończenie prac jest planowane na koniec października — mówi Paweł Zdanowicz, koordynator projektu.

Produkcja nie będzie jednak możliwa bez nowych maszyn i technologii. Na nie Promotech przeznaczy większość kosztów inwestycji — ok. 4,6 mln zł. Firma kontraktuje potrzebne maszyny, m.in. obrabiarki CNC, komory malarni i śrutowni, sprężarki śrubowe, suwnice, agregaty malarskie i przecinarki taśmowe. Będą one dostarczone do zakładu pod koniec września.

W nowej hali firma będzie produkowała opracowane przez własny dział B+R innowacyjne urządzenia do automatyzacji spawania. Tu będą powstawały m.in. kolejne egzemplarze pierwszego na świecie mobilnego automatu do wycinania otworów na drzwi w wieżach elektrowni wiatrowych. W nowym miejscu składane będą także wózki spawalnicze nowej generacji.

— Produkcja w nowej hali ma ruszyć na początku przyszłego roku. Urządzenia mają trafić na rynek polski, ale także do krajów Europy, Ameryki Północnej i Południowej i Bliskiego Wschodu — mówi Marek Siergiej, prezes Promotechu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SACH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu