Pronox musi uzbroić się w cierpliwość

KL
opublikowano: 28-09-2009, 00:00

Sąd nie podjął jeszcze decyzji o trybie upadłości Pronoksu. Decyzja zapadnie na następnym posiedzeniu.

Sąd nie podjął jeszcze decyzji o trybie upadłości Pronoksu. Decyzja zapadnie na następnym posiedzeniu.

Giełdowy Pronox, który nieoczekiwanie zyskał szansę na inwestora, musi się uzbroić w cierpliwość. Piątkowe posiedzenie katowickiego sądu, które miało zadecydować, czy spółka zostanie zlikwidowana czy też może układać się z wierzycielami, odbyło się dzień po tym, jak frma ogłosiła podpisanie listu intencyjnego z Centrozapem. Sąd wysłuchał biegłego sądowego, nadzorcy sądowego, pełnomocnika i reprezentantów spółki. W komunikacie podano, że biegły i nadzorca wyrazili poparcie dla wniosku o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu. Sąd postanowi o wyborze ścieżki upadłości spółki na odrębnym posiedzeniu.

W piątek akcje Pronoksu potaniały o 22,5 proc., do 2,48 zł. W ciągu dnia notowania zostały zawieszone w oczekiwaniu na decyzję sądu. Wcześniej, w środę i czwartek kurs wzrósł o prawie 60 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane