Pronox na przełomie VI i VII spodziewa się decyzji sądu w sprawie upadłości

PAP
opublikowano: 04-06-2009, 18:45

Pronox, który pod koniec maja złożył wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu, spodziewa

Wierzytelności, które mogą wejść do układu opiewają na około 100 mln zł. Przykładowe propozycje układowe to 50 proc. redukcja długów i rozłożenie spłaty pozostałej części na 5 lat.

"Wniosek jest obecnie analizowany w sądzie i jeśli nastąpi otwarcie układu, to spodziewamy się, że może to być pod koniec czerwca, lub ewentualnie na początku lipca" - powiedział PAP prezes Pronoksu Maciej Sosiński.

Na koniec I kw. zobowiązania długoterminowe grupy Pronoksu wynosiły 42,37 mln zł, a zobowiązania krótkoterminowe 182,64 mln zł.

"Jest siedem banków, które nas finansują, ale spodziewamy się, że do układu powinno wejść wierzytelności 3-4 z nich, bo część banków ma twarde zabezpieczenia, tzn. hipoteki i wiemy, że przynajmniej dwa banki nie będą wchodziły do układu" - dodał prezes.

Zarząd Pronoksu informował wcześniej, że na dzień złożenia wniosku o upadłość suma niewykonywanych terminowo zobowiązań pieniężnych przekraczała 10 proc. wartości bilansowej majątku spółki.

Sosiński poinformował, że we wniosku o ogłoszenie upadłości wpisane jest umorzenie około 50 proc. wierzytelności, a spłata pozostałej części rozłożona na pięć lat, jednak zaznaczył, że są to dopiero propozycje przykładowe.

"Na razie trudno mówić o konkretnych propozycjach układowych, a we wniosku wpisaliśmy propozycje przykładowe. O dokładnych propozycjach będziemy mogli mówić dopiero jak będziemy wiedzieli ile dokładnie zobowiązań będzie objętych układem" - powiedział prezes.

Zarząd Pronoksu prowadzi działania w celu poprawienia sytuacji finansowej spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Prawo / Pronox na przełomie VI i VII spodziewa się decyzji sądu w sprawie upadłości