Czytasz dzięki

ProService Finteco idzie za ciosem

opublikowano: 09-10-2017, 22:00

Wspierana przez fundusz Oaktree firma kupiła eksperta w wycenie TFI. Na kolejne akwizycje ma kilkaset milionów euro

ProService Finteco, firma, która obsługuje TFI, banki i ubezpieczycieli, kupiła pod koniec września zatrudniającą około 30 osób warszawską spółkę IFAS, wyspecjalizowaną w wycenie funduszy.

KUPIĆ I WYJŚĆ: Jacek Levernes, który
odpowiada za inwestycje funduszy Oaktree Capital Management i Cornerstone
Partners, ma jeszcze dużo do zrobienia.
Wyświetl galerię [1/2]

KUPIĆ I WYJŚĆ: Jacek Levernes, który odpowiada za inwestycje funduszy Oaktree Capital Management i Cornerstone Partners, ma jeszcze dużo do zrobienia. Fot. WM, ARC

— Zwiększamy skalę biznesu i umacniamy go. Przejęliśmy około 100 klientów biznesowych oraz zespół kompetentnych i doświadczonych pracowników w administracji i wycenie funduszy oraz księgowości spółek — mówi Paweł Sujecki, prezes firmy ProService Finteco.

Zapowiada rozbudowę sprzedaży i inwestycje w nowe systemy IT. W synergię wierzy też Iwona Świętochowska, prezes IFAS-u.

— Po dziesięciu latach funkcjonowania firmy podjęliśmy decyzję o wejściu branżowego inwestora strategicznego, który zbudował mocną pozycję na polskim rynku. Działając w tak silnej grupie, bardzo szybko będziemy mogli zaoferować usługi poza granicami Polski — mówi Iwona Świętochowska.

Układanie puzzli

W marcu „PB” informował, że ProService przejął 65-osobową część Bonaira, spółki IT wyspecjalizowanej w rozwiązaniach z zakresu asset management, oraz jej platformę technologiczną. Kupił też Aspartusa, spółkę dostarczającą specjalistyczne oprogramowanie wykorzystywane przez firmy ubezpieczeniowe do obsługi produktów majątkowych, życiowych i komunikacyjnych. W ten sposób dawny ProService Agent Transferowy buduje fintech ze specjalizacją w outsourcingu usług middle office oraz produktów IT wspierających procesy operacyjne TFI, banków i ubezpieczycieli. Ze względu na poszerzone kompetencje spółka zmieniła nazwę na obecną.

— Dziś rynek jest podzielony, każdy zajmuje się wąską specjalizacją. My natomiast chcemy oferować kompleksowe usługi, a nie jedynie wybrane procesy jak większość konkurentów. Jednocześnie w trosce o dotychczasowych klientów, nadal rozwijamy macierzyste kompetencje i umacniamy pozycję na rynku administrowania i wyceny funduszy. Niezależnie od przejęć rozwijamy się także organicznie. W ostatnich miesiącach zdobyliśmy sześciu nowych klientów — mówi Jacek Levernes, członek rady nadzorczej spółki ProService Finteco i szef inwestycji realizowanych przez wehikuł inwestycyjny funduszy Oaktree Capital Management i Cornerstone Partners.

— Do końca roku zakładamy zdobycie kolejnych klientów, zarówno w ramach macierzystego biznesu firmy ProService Finteco, jak również w konsekwencji wdrożenia nowych produktów — dodaje Paweł Sujecki.

W drodze za granicę

ProService Finteco chce obsługiwać TFI, banki i ubezpieczycieli działających w całej Europie. Już obecnie zajmuje się polskimi operacjami klientów z różnych krajów, w tym funduszy BlackRock, Skarbiec TFI czy firm: Aviva, AXA, HSBC. Dlatego będą kolejne akwizycje, nie tylko w Polsce.

— Na liście są m.in. cele zagraniczne. Chcemy, by przejęcia nastąpiły jak najszybciej, jednak ostateczne decyzje inwestycyjne każdorazowo weryfikują wyniki due diligence w spółkach — informuje Paweł Sujecki. Inwestorem w spółce ProService Finteco jest globalny fundusz Oaktree Capital Management, a jego aktywami w Polsce zarządza fundusz private equity Cornerstone Partners.

— Wspieramy zarząd firmy ProService Finteco w realizacji strategii „buy & build”, zapowiedzianej w połowie 2016 r., zarówno wykorzystując wieloletnie doświadczenie Cornerstone Partners na rynku M&A, jak też kapitałowo — przy zaangażowaniu naszego globalnego partnera, funduszu Oaktree Capital Management — mówi Maciej Dyjas, partner zarządzający w Cornerstone Partners i członek rady nadzorczej spółki ProService Finteco. Wcześniej Cornerstone Partners i Oaktree Capital Management zapowiadały, że na inwestycje firmy ProService Finteco przeznaczą kilkaset milionów euro.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane