Prospekt emisyjny WSiP ma trafić do KPWiG najdalej w przyszłym tygodniu

opublikowano: 08-01-2004, 09:02

ISB: Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) w tym, lub najdalej w przyszłym tygodniu, ma zamiar złożyć do komisji Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG) prospekt emisyjny Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych (WSiP), dowiedziała się nieoficjalnie agencja ISB.

„Prospekt WSiP będzie złożony jeszcze w tym lub w przyszłym tygodniu” – powiedziało w środę ISB źródło zbliżone do prywatyzacji spółki. Według niego pierwotnie prospekt miał być złożony jeszcze w ubr., ale nie udało się dotrzymać tego terminu.

Po aktualizacji przeprowadzonej ostatnio przez doradcę prywatyzacyjnego MSP, prospekt WSiP zawiera zaudytowane dane finansowe na koniec pierwszego półrocza 2003 roku oraz raport za trzeci kwartał 2003 roku.

Nieoficjalnie wiadomo, że MSP chce w 2004 roku sprzedać 85% akcji WSiP, w tym co najmniej 25% akcji poprzez giełdową ofertę publiczną. Do 60% akcji ma być równocześnie sprzedawane w rokowaniach z inwestorami.

Z kolei 15% walorów jest przeznaczonych nieodpłatnie dla uprawnionych pracowników.

Ministerstwo skarbu chce, aby akcje oferowane w trybie rokowań trafiły w pakietach nie mniejszych niż 10%, do najwyżej sześciu inwestorów. MSP zakłada, że udział w rokowaniach wezmą inwestorzy finansowi, w tym także Otwarte Fundusze Emerytalne (OFE).

Spółka WSiP osiągnęła w pierwszych trzech kwartałach 2003 roku zysk netto na poziomie 26,4 mln zł. Przychody ze sprzedaży WSiP wyniosły w tym okresie 232,5 mln zł.

Przychody WSiP na koniec 2002 roku wyniosły ponad 250 mln zł, a zysk brutto ponad 40 mln zł.

Według własnych szacunków, firma zajmuje ok. 1/3 rynku wydawnictw edukacyjnych. (ISB)

maza/bb

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Prospekt emisyjny WSiP ma trafić do KPWiG najdalej w przyszłym tygodniu