Prospekt Premium prawie gotowy

Zbigniew Kazimierczak
29-11-2006, 00:00

Firma windykacyjna szuka pieniędzy na nowe oddziały i akwizycje. Pewnie znajdzie je na giełdzie, a potem zaprosi inwestora.

Grupa Finansowa Premium zajmująca się windykacją i faktoringiem przedsiębiorstw, zakończyła właśnie proces przekształcania ze spółki z o.o. w akcyjną. To wstęp do wejścia na giełdę.

— Prospekt mamy już prawie gotowy. Jeszcze w tym roku planujemy walne zgromadzenie związane z upublicznieniem firmy — mówi Michał Nawrot, wiceprezes Premium.

Ustaloną ścieżką

Z pozytywną decyzją walnego nie będzie problemu, 70 proc. kapitału katowickiej firmy kontroluje bowiem prezes ze swoim zastępcą. Dlatego dalszy harmonogram jest właściwie przesądzony. Zakłada on złożenie prospektu w Komisji Nadzoru Finansowego w końcu stycznia i emisję po uzyskaniu odpowiednich zgód.

Firmie potrzeba 30-50 mln zł. Większość pójdzie na rozszerzenie działalności.

— Mamy dobry rynek, tylko brakuje nam pieniędzy — tłumaczy wiceprezes.

7-8 mln zł zostanie przeznaczonych na przejęcia.

— Tak naprawdę chcemy pozyskać ludzi, którzy będą obsługiwać rosnącą liczbę zleceń — dodaje Michał Nawrot.

Negocjacje już trwają, finalizacji przejęć należy się spodziewać, jak tylko Premium dostanie pieniądze z emisji.

Spółka planuje też otwarcie nowych oddziałów w Warszawie, Poznaniu i Trójmieście.

Wyniki w górę

Michał Nawrot liczy na pozyskanie w ofercie publicznej głównie inwestorów finansowych. To na początek. Bo w dalszej perspektywie — dwóch, trzech lat —planuje wprowadzenie do firmy inwestora branżowego.

— Na pewno będzie to firma zagraniczna. Kontroli nie oddamy, ale w zamian za pakiet mniejszościowy oczekujemy know-how — mówi wiceprezes.

Już na ten rok Premium założyło dynamiczny wzrost zysków, które z poziomu 600 tys. zł mają skoczyć do 1 mln zł. A jeśli powiodą się giełdowe plany zarządu i wypalą akwizycje, to przyszłoroczna dynamika powinna być jeszcze większa.

— Poprawimy zysk przynajmniej o 100 proc. — zapowiada Michał Nawrot.

Szczegółowa i zaudytowana prognoza finansowa zostanie podana w prospekcie emisyjnym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Prospekt Premium prawie gotowy