Prosper musi przekonać inwestorów

PW
opublikowano: 27-12-2006, 00:00

Wyraźnie zarysowane górne cienie, widoczne na wykresie notowań Prospera przy tegorocznych szczytach cenowych, świadczą o dużej nieufności inwestorów. Transakcje były wówczas zawierane po cenach, które rynek akceptował tylko na krótko. Kurs zwykle stabilizował się dopiero po korektach, a później notowania wchodziły na wyższe pułapy. Wynikało to z charakteru tegorocznych zwyżek, które były niespodziewane, ale też krótkotrwałe. Biorąc to pod uwagę i tym razem można liczyć, że po ostatnich spadkach, rynek akcji Prospera ruszy do góry, choć może to jeszcze potrwać.

Na pewne ryzyko wskazują jednak oscylatory. Ani majowy, ani też grudniowy szczyt notowań, nie zostały potwierdzone przez wskaźnik MACD. Rozbieżność polegała na tym, że coraz wyższym pułapom kursu Prospera towarzyszyła spadkowa tendencja jeżeli chodzi o szczyty wskaźnika technicznego. W tym przypadku można mówić o negatywnej dywergencji, która sugeruje, że istnieje możliwość odwrócenia trendu wzrostowego. Warto także odnotować, że obecnie notowania Prospera przebiegają przy wyraźnie mniejszym wolumenie niż na przykład rok temu, chociaż cena akcji jest teraz dużo wyższa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Ryzyko , Rynek , Cena , Ceny , PO