Prosper: Słaby lipiec odbił się na wynikach III kwartału

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 13-10-2005, 15:39

Grupa Prosper wykaże w III kwartale tego roku zysk netto, ale raczej nie będzie on większy niż w II kwartale, który zazwyczaj jest mocniejszy dla branży farmaceutycznej - poinformował w czwartek na spotkaniu z dziennikarzami dyrektor finansowy Prospera Piotr Jędrzejak.

Grupa Prosper wykaże w III kwartale tego roku zysk netto, ale raczej nie będzie on większy niż w II kwartale, który zazwyczaj jest mocniejszy dla branży farmaceutycznej - poinformował w czwartek na spotkaniu z dziennikarzami dyrektor finansowy Prospera Piotr Jędrzejak.

Według przedstawicieli Prospera, lipiec był najsłabszym miesiącem w tym roku, jeszcze gorszym niż sierpień 2004 roku, najsłabszy miesiąc w ubiegłym roku.

Jędrzejak podtrzymał prognozę wzrostu rentowności netto grupy do 0,7-0,8 proc. na koniec 2005 roku z 0,56 proc. na koniec pierwszego półrocza. "W tym roku chcemy, aby rentowność netto była wyższa niż rok temu, natomiast nasz udział w rynku - aby był co najmniej taki sam jak w ubiegłym roku" - powiedział Jędrzejak.

Grupa Prospera w II kwartale tego roku zwiększyła przychody ze sprzedaży o 7,2 proc. do 415,8 mln zł, a po pierwszym półroczu odnotowała 857,8 mln zł przychodów ze sprzedaży, czyli o 4,4 proc. więcej niż w pierwszym półroczu 2004 roku.

W II kwartale grupa zanotowała natomiast spadek zysku netto do 2,7 mln zł z 3,1 mln zł zysku netto w analogicznym okresie 2004 r. Po dwóch kwartałach zysk netto grupy wynosił 4,9 mln zł wobec 5,7 mln zł rok wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane